Tervetuloa Uusien iltaan Napapiirille ti 9.2. klo 17-19!

Voisin liittyä yhdistyksen jäseneksi, mutta haluaisin ensin tietää siitä enemmän.

Kuulin, että aktiiveiksi ja hallitukseen toivotaan uusia mukaan, mutta en tiedä, mitä osaisin tehdä.

Minulla olisi uusia ideoita Napapiirin toimintaan.

Tule Uusien iltaan Napapiirille ti 9.2. klo 17, olitpa uusi tai tuttu kasvo! Lapset voit ottaa mukaan. Vapaamuotoisessa illassa nykyiset aktiivit kertoilevat Napapiirin ja hallituksen toiminnasta ja yhdistyksen erilaisista tehtävistä. Pohditaan myös yhdessä toimivaa työnjakoa ja uusia ideoita. Tule mukaan – iltaan osallistuminen ei sido mihinkään, vaikka antaakin hyvän pohjan aktiivitoiminnalle, esimerkiksi vuosikokouksessa 25.2. valittavaan hallitukseen pyrkiville (katso alta lisää!).

Share

Lisätietoja