KiVa-iltakahvila Napapiirille tammikuussa

Vertaistuellinen pehmeiden arvojen perhekahvila starttaa vuoden alussa Tampereen Napapiirillä. Kiintymysvanhemmuusperheet ry:n järjestämässä rennossa iltakahvilassa on aina vanhemmille hyvää seuraa ja vertaistukea sekä lapsille leikkiseuraa ja puuhaa. Kasvatuksen ja perhe-elämän monenlaisia aiheita pohdiskellaan erityisesti kiintymysvanhemmuuden näkökulmasta.

 

Kevään ensimmäisellä kerralla 9.1. jutustellaan toiveista KiVa-kahvilan sisällön suhteen. Tykkäisitkö vapaamuotoisista tapaamisista, teemakerroista vai jostain muusta? Tule ideoimaan ja tutustumaan yhdessä! Kaikki kiinnostuneet ovat tervetulleita.


KiVa-kahvilassa saat myös lisätietoa Kiintymysvanhemmuusperheet-yhdistyksen toiminnasta. Yhdistyksen tavoite on tehdä kiintymysvanhemmuutta ja lempeitä lastenhoitotapoja tunnetuiksi Suomessa sekä tukea perheitä heidän arjessaan muun muassa kurssitoiminnan ja vertaistuen keinoin. Lisätietoa täältä: http://kiintymysvanhemmuus.fi

 

Share

Lisätietoja